رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


 • شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵
 • السبت ۱۰ ربيع أول ۱۴۳۸
 • 2016 Saturday 10 December
  تهران لطیف
  ١(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.٠٠(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۶.٠٠(in)
تولید چقدر وام گرفت؟+جدول

براساس گزارش آذرماه بانک مرکزی، تسهیلات بانک ها به بخش خدمات در هفت ماهه امسال، بیش از ۵ برابر بخش کشاورزی، ۱.۵ برابر بخش صنعت و معدن و ۴.۵ برابر بخش مسکن و ساختمان بوده است. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از تسنیم، بانک مرکزی در تازه ترین گزارش خود که […]

براساس گزارش آذرماه بانک مرکزی، تسهیلات بانک ها به بخش خدمات در هفت ماهه امسال، بیش از ۵ برابر بخش کشاورزی، ۱.۵ برابر بخش صنعت و معدن و ۴.۵ برابر بخش مسکن و ساختمان بوده است.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی، به نقل از تسنیم، بانک مرکزی در تازه ترین گزارش خود که روابط عمومی آن منتشر کرد اطلاعاتی را در اختیار کارشناسان قرار داده است. بررسی این اطلاعات حاوی چند مساله مهم است. در گزارش بانک مرکزی آمده است که سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش نسبت به دوره مشابه سال گذشته 57.1 درصد افزایش داشته است.

براساس این گزارش که بیانگر هدف از دریافت تسهیلات پرداختی در بخش‌های اقتصادی طی هفت ماهه سال 1395 است، سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش‌های اقتصادی در هفت ماهه نخست سال جاری 182 هزار و 340 میلیارد تومان، یعنی معادل 65.5 درصد از کل تسهیلات پرداختی بوده است و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که 66 هزار و 250 میلیارد تومان بود، 57.1 درصد افزایش یافته است.

تولید چقدر وام گرفت؟+جدول

در گزارش بانک مرکزی آمده است که سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در هفت ماهه سال جاری معادل 66 هزار و 49 میلیارد تومان بوده که حاکی از تخصیص 36.5 درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش تمام بخش‌های اقتصادی (مبلغ 185 هزار و 340 میلیارد تومان) است.

در این گزارش امده که از 78 هزار و 620 میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل 84.6 درصد آن (مبلغ 66 هزار و 490 میلیارد تومان) در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده است که نشان از توجه به تأمین منابع این بخش توسط بانک‌ها دارد.

در جدول شماره 2 منتشره توسط بانک مرکزی نشان داده شده است که تعداد 166 هزار و 807 فقره تسهیلات به بخش صنعت و معدن و در بخش خدمات تعداد 2 میلیون و 263 هزار و 72 فقره تسهیلات پرداخت شده است.

تولید چقدر وام گرفت؟+جدول

یعنی بانکها در هفت ماهه نخست سال جاری به بخش خدمات بیش از 13 برابر بخش صنعت و معدن از لحاظ تعداد تسهیلات پرداخت کرده اند.

براساس گزارش آذرماه بانک مرکزی، تسهیلات بانک ها به بخش خدمات در هفت ماهه امسال، بیش از 5 برابر بخش کشاورزی، 1.5 برابر بخش صنعت و معدن و 4.5 برابر بخش مسکن و ساختمان بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
11
روز مانده
شمارش معکوس بازگشت رونق به بازار فولاد