رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


 • شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵
 • السبت ۱۰ ربيع أول ۱۴۳۸
 • 2016 Saturday 10 December
  تهران لطیف
  ١(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۶.٠٠(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۶.٠٠(in)
صنعت سرمایه‌گذاری‌ ها پیشتاز معاملات
رشد اندک شاخص بورس درهفته اول آذر ماه؛

صنعت سرمایه‌گذاری‌ ها پیشتاز معاملات

در هفته منتهی به نخست آذر ماه حجم معاملات 2,211 میلیون سهم و ارزش آن 4,931 میلیارد ریال بوده است. « صنعت سرمایه‌گذاری‌ ها» بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و 22 درصد از حجم معاملات هفتگی را از آن خود کرد. به گزارش گروه بورس و بانک و بیمه  ویکی‌پی‌جی، […]

در هفته منتهی به نخست آذر ماه حجم معاملات 2,211 میلیون سهم و ارزش آن 4,931 میلیارد ریال بوده است. « صنعت سرمایه‌گذاری‌ ها» بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و 22 درصد از حجم معاملات هفتگی را از آن خود کرد.

به گزارش گروه بورس و بانک و بیمه  ویکی‌پی‌جی، به نقل از میزان، « صنعت سرمایه‌گذاری‌ ها» بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و 22 درصد از حجم معاملات هفتگی را از آن خود کرد.

صنعت «سیمان، آهک و گچ» و «خودرو و ساخت قطعات» به ترتیب با 15 و 11 درصد حجم معاملات هفتگی، در رده‌های بعدی قرار گرفتند. ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات این هفته نسبت به پایان هفته گذشته 0.4 درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، در هفته گذشته شاخص کل و قیمت (ارزش وزنی) بورس اوراق بهادار تهران 0.1درصد و شاخص کل و قیمت (هم‌وزن) این بورس به ترتیب 0.8 و 0.7 درصد افزایش داشت. در مدت مشابه شاخص فرابورس ایران 0.2 درصد و قیمت دلار مبادله­ای 0.1 درصد رشد، قیمت سکه بهار آزادی بدون تغییر و قیمت یورو مبادله‌ای با افت 1 درصدی همراه بود.

بر این اساس در هفته منتهی به 3 آذر 1395، صنعت «لاستیک و پلاستیک» با بازدهی 3.7+ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت. در مدت مشابه صنعت «زراعت و خدمات وابسته» با افت 5.6 درصدی، بیشترین افت را تجربه کرد. در مدت یادشده و در میان شرکت­ها، «فرآورده‌های‌ تزریقی‌ ایران» با 36.1+ درصد و «سرمایه گذاری آتیه دماوند» با 10.3- درصد، به ترتیب بیشترین و کمترین بازدهی را داشتند.

در میان شاخص‌های بورس‌های معتبر بین‌المللی در هفته گذشته، شاخص بورس دبی (DFM INDEX) با رشد 2.7 درصدی، بیشترین بازدهی و شاخص بورس بمبئی (BSE30) با افت 0.9 درصدی، کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده­اند.

شاید بتوان امضای تفاهم­نامه همکاری سازمان بورس را با شرکت فرانسوی آتوس برای به­روزرسانی سامانه معاملات سهام را مهم­ترین اتفاق بازار سرمایه ایران در هفته گذشته دانست. از دیگر رویدادهای مهم می­توان به عضویت ایران در هیئت‌مدیره فدراسیون بورس‌های آسیا و اروپا، تلاش اوباما برای تحکیم برجام اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
11
روز مانده
شمارش معکوس بازگشت رونق به بازار فولاد